בתקופה שבה מנסים לפתור מצוקת דיור ולהתחשב בסביבה בעת ובעונה אחת, בנייה קלה מסתמנת כקטגוריית בנייה העשויה לתת מענה מושלם כמעט לכל השאלות בנושא. בנייה קלה, כשמה כן היא, היא בנייה מהירה אבל לא מתפשרת על בטיחות ואיכות חומרים, היא יעילה שאינה מוותרת על שיטות עבודה חכמות ומדויקות, חסכונית מבלי לפגוע בחוזק החומרים וביציבותם, בנייה ירוקה למרות החומרים המודרניים שהיא משתמשת בהם, אפשר לבנות אותה בכל מקום אבל עדיין ייחודית ומציעה גם אפשרויות עיצוב שונות, ובכך לתת מענה לכל יישוב שמנסה להתרחב ולמשוך אוכלוסייה איכותית אליו.

שיטת הרכבת מבנה במפעל

שלבי הבנייה הקלה דומים לשלבי הבנייה המסורתית אולם נבדלים ממנה בצורת הביצוע ובחומרים. גם בשיטת בנייה זו חובה להכין תכנית מדויקת על ידי אדריכל ולהגיש תכניות לאישור הרשויות, גם בה יש כמובן תשתית וקירות, מערכות אינסטלציה וחשמל וחיפוי קירות. אבל שיטה זו נבדלת בכך שהיא אינה דורשת ציוד מכני או כוח אדם רב, משום שהיא כוללת לוחות בנייה מחומרים חזקים אך קלים, בעיקר אלומיניום ופלדה הממולאים פוליסטירן מוקצף המשמש חומר בידוד תרמי. המבנה מורכב במפעל ומועבר לשטח שבו ממתינה לו התשתית שלו. הלוחות דורשים דיוק רב בהרכבה ואפשר להוסיף להם אלמנטים אדריכליים שונים. אפשרות נוספת היא קראוון למכירה, שיעמוד לרשותך ותכניס בו את השינויים שמתאימים לך.

מכולות וקרוואנים

ניתן לעשות שימוש במכולות גדולות ולהסב אותן למגורים על ידי עיצוב ותכנון אדריכלי. העיצוב יכול להוסיף בנייה חומרים שונים כמו בטון ומלט, במקרה שבו חובה להקים ממ"ד, או תוספות אדריכליות שונות מחומרים כמו עץ, אריחים, לבנים ומלט. נוסף על מכולות אפשר למצוא קרוואנים למכירה במצבים שונים ובגדלים שונים, לכל מטרה ולכל גודל משפחה. קראוון למכירה הופך לאפשרות אטרקטיבית יותר ויותר במיוחד לצעירים או לאנשים שמחפשים להם בית פרטי קטן שאפשר להציב בכל מקום.

צריפים ועוד

צריפים מעץ ידועים כבר מאות בשנים כבנייה שמחזיקה מעמד ויש לה יופי משלה. הם שודרגו כבר לפני שנים לבתים של ממש שמציעים צורת בנייה קלה אבל כזאת שנראית מסורתית ורומנטית, והיא מתאימה למי שאוהב סגנון כפרי גם בלב העיר. בהשוואה לקרוואנים למכירה, צריפים צריכים לעבור תכנון מוקדם ואז הרכבה בשטח, בעוד שקרוואנים לבנייה קלה באים מוכנים למגורים. שני הסוגים האלה דומים במובן הזה שבשניהם מקדישים תשומת לב רבה לאסתטיקה, משום שבקרוואן לא מתפשרים על הנוחות ועל עיצוב הפנים. יש קרוואנים מרהיבים שמככבים במדורי עיצוב בגלל המקוריות והיצירתיות של מי שגר בהם, כך שהם משלבים יופי, נוחות, תחכום ומחיר נוח במיוחד.