כמעט בכל ישוב כיום בישראל ניתן לראות שטחים רבים שהם אתרי בנייה בין אם עבור בנייני מגורים ובין בבנייה של מרכזי קניות, מבנים ציבוריים, פארקים ועוד.

בנוסף להיותם של אתר הבנייה מגודרים בגדר גבוהה ובולטת חשוב לא פעם לאייש את האזור בצוות אבטחה הן בזמן העבודות ולבטח בימים ובשעות כשהאתר לא מאויש בצוות העובדים והקבלנים. החוק עצמו אף מדגיש ומגדיר באילו מקרים על הקבלנים במקום לדאוג לצוות אבטחה.

מניעת כניסה של אנשים ובעלי חיים

סקרנותם של רבים מביאה אותם לא פעם להיכנס למקומות בהם ברור שהכניסה מהווה סכנה מידית וברורה. כשמדובר באנשים סביב הרי ברור שכניסה לאתרי בנייה היא אסורה ולא כדאית ועדיין ישנם אנשים שסקרנותם תביא אותם לרצות להיכנס ולהציץ מקרוב. בעלי חיים ובמיוחד חיות מחמד גם כן יכולים למצוא עצמם באתרי הבנייה בין אם בשל אותה סקרנות או במקרה אך שלא לצורך. כל אלו רק מדגישים את הצורך בצוות אבטחה סביב את הבנייה הן בזמן העבודות ולבטח בשעות שהפעילות באתר דוממה.

שמירה על מרחב ביטחון רחב

במסגרת נהלי הבטיחות הנוגעים לתחום הבנייה קיימות הנחיות ברורות לטווח הבטיחות שיש לשמור בין אתר הבנייה לבין סביבתו החיצונית. הדבר חשוב במקרים למול מרחב הפעולה של כלים גדולים הנמצאים באתר (משאיות, טרקטורים, מנופים ועוד) ובמקרים בהם נפילה של חפצים וחלקי בניין ייפלו על קרקע בה אין בני אדם. על מנת ליצור את מרווח הביטחון הנחוץ חשוב כמובן לעשות שימוש בצוות אבטחה במקום. זה ידאג שעל פני הקרקע באותו מרווח ביטחון אין כל אדם העלול להיפגע מאי אלו ריקושטים של אתר הבנייה.

מניעת גניבות

באתרי הבנייה הפזורים ברחבי הארץ קיים ציוד רב ויקר השייך לחברות הפועלות במקום. מעבר לכלי הרכב והמשא היקרים עליהם יש וחשוב לשמור באתרי הבנייה, ישנו ציוד יקר נוסף בדמות ציוד חשמלי ומכני, משטחים וקורת עץ, ביגוד מגן, קסדות ועוד. השארה של הציוד היקר מהווה כמובן פתח לניסיונות של רבים לנסות ולשים יד על הציוד הגנוב. שימוש בצוות אבטחה באתר הבנייה ימנע מבעוד מועד אי אלו ניסיונות גניבה וירתיע רבים אחרים.